این تغییرات در جهت کسب اطمینان از نمایش بررسی‌های باکیفیت و حاوی اطلاعات مفید صورت می‌گیرد تا بیشتر از قبل بتواند به خریداران در انتخاب محصول مورد نظر کمک کند.

طبق پست منتشر شده در وبلاگ گوگل، کارشناسان این شرکت بیش از یکسال درحال آزمون و خطا جهت بهبود فرایند نمایش نقد و بررسی محصولات بوده‌اند. اکنون نظراتی با جزئیات بیشتر دارای اولویت‌ بالاتری خواهند بود که شامل نحوه عملکرد محصول یا تفاوت‌های آن با سایر نمونه‌های مشابه است.


گوگل علاوه بر توجه به جزئیات، موارد بیشتری را نیز برای فیلتر کردن نتایج نمایش داده شده به کاربر در نظر می گیرد. از جمله می توان به نظراتی اشاره کرد که از یک تجربه واقعی آنها به دست می آیند و نویسنده آنها واقعاً از خدمات یا محصول استفاده می کند یا اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده از آن و ویژگی های فیزیکی محصول ارائه می دهد. در اصل، چنین نظراتی باید حاوی داده‌هایی فراتر از آنچه از طریق سازنده در دسترس است، باشد که می‌تواند با ویدیو، صدا یا پیوندهای دیگر اثبات شود.

این شرکت همچنین قصد دارد فرآیند بررسی را برای زبان های بیشتری ممکن کند. این به روز رسانی پس از آن منتشر شد که انتقادات زیادی به عملکرد ضعیف بررسی های گوگل وارد شد و بسیاری از کاربران بر این باور بودند که این قسمت از گوگل کارایی چندانی ندارد. اکنون باید منتظر ماند و دید که آیا تغییرات و بهبودهای مورد نظر می تواند شرایط را تغییر دهد یا رویه قدیمی ادامه خواهد یافت.