هوش مصنوعی Calligrapher می‌تواند هر عبارتی را با کمک مدل‌های یادگیری ماشینی با دست‌خطی یکتا به شما تحویل دهد

هوش مصنوعی درحال متحول‌کردن جهان است. یک توسعه‌دهنده خلاق محصولی مبتنی بر این فناوری ساخته که می‌تواند هر متنی را که با حروف انگلیسی به آن می‌دهید، به‌صورت دست‌نویس به شما تحویل دهد. تفاوت این قابلیت با فونت‌هایی که ظاهر دست‌نویس دارند، در این است که با توجه به استفاده از هوش مصنوعی، هر خروجی آن در نوع خود منحصربه‌فرد محسوب می‌شود

یک متخصص یادگیری ماشینی به نام «شان واسکز» با مطالعه مقاله «الکس گریوز»، از هوش مصنوعی دیپ‌مایند گوگل برنامه‌ای را خلق کرد که می‌تواند دست‌نوشته مصنوعی تولید کند.

واسکز هوش مصنوعی خود را روی مجموعه داده نسبتاً بزرگی از نمونه‌های خوش‌نویسی آموزش داده است. بخش عمده این نمونه‌ها از پایگاه داده IAM On-Line Handwriting Database گرفته شده که شامل شکل‌های مختلف متون انگلیسی روی وایت‌برد است. این پایگاه داده 86,272 نمونه متن دست‌نویس دارد.

Calligrapher.ai می‌توانند به 9 سبک مختلف متن تولید کند و البته امکان مدیریت سرعت، خوانایی و قطر خطوط را فراهم می‌کند. خروجی کار به‌صورت یک فایل وکتور SVG قابل دانلود است. واسکز می‌گوید اسلایدر خوانایی از متدی موسوم به «اصلاح درجه توزیع نمونه‌برداری» استفاده می‌کند تا شکل نوشته‌ها را تغییر دهد.

با توجه به اینکه وب‌سایت حاضر فقط یک دمو است، توانایی‌های محدودی را ارائه می‌کند. این سرویس درحال‌حاضر فقط با متون انگلیسی آموزش داده شده است، بنابراین عملکرد درستی در نمایش حروف سایر زبان‌ها ندارد.