شاید تابحال برای شما پیش امده باشد که کسی برای حل مشکل کامپیوتر خود از شما کمک بخواهد, ولی شما امکان دسترسی حضوری به او نداشته باشید و همچنین نتوانید کار را از طریق ارتباط تلفنی پیش ببرید؛ یا مثلا از یک مکان دور که به سیستم خود دسترسی  ندارید، نیاز به دسترسی اطلاعات سیستم خود داشته باشید. در اینصورت شما نیاز به یک نرم افزار دارید که بتوانید به کامپیوتر مقصد متصل شوید و مشکل فرد را حل کنید یا به سیستم خود برای دریافت اطلاعات لازم وصل شوید.این برنامه ها در این مواقع میتوانند لطف بزرگی را به کاربران بکنند و از راه های بسیار دور هم بشود به هم کمک کرد یا نیاز نباشد سیستم کامپیوتر خود را همه جا همراه خود ببرید.

برنامه ی any deskطراحی شده تا به کاربران امکان اتصال دو سیستم را بدهد.این برنامه یک ابزار ریموت دسکتاپ میباشد که کنترل و دسترسی یک سیستم از راه دور را در بستر ایترنت یرای افراد فراهم میکند.

Any desk سریعترین نرم افزار کنترل از راه دور سیستم هاست.

این برنامه میتواند دو کامپیوتر را از مکان های جدا از هم از طریق ایجاد ارتباط اینترنتی به هم وصل کند و فرد با اتصال به کامپیوتر مقصد مشکل را حل کند . بعد از نصب برنامه و گرفتن پسورد کامپیوتر خود میتوانید کد را در اختیار فردی که میخواهد به رایانه ی شما متصل شود بگذارید و او با وارد کردن این کد در برنامه به کامپیوتر شما متصل شود، و شما نیز میتوانید از دسکتاپ کامپیوتر خود کارهایی که او میکند و حتی حرکت موسش را مشاهده نمایید از این رو برنامه کاملا امن میباشد.


نحوه نصب و دانلود  anydesk

برای نصب این برنامه می‌توانید از سایت خود نرم افزار و یا سایت های ایرانی استفاده کنید.


بعد از دانلود و نصب نرم افزار برای اینکه شخصی به سیستم شما دسترسی پیدا کند باید شماره ای که در نرم افزار برای شما مشخص شده را به فرد مورد نظر داده تا او بتواند به سیستم شما متصل شود. بعد از دادن این شماره به شخص مورد نظر او به سیستم شما متصل شده و پیغامی مبنی بر اینکه آیا او را تایید می‌کنید یا خیر برای شما ظاهر می‌شود.

اگر گزینه سبز رنگ را بزنید به معنی قبول وصل شخص دیگر که شماره انی دسک خود را به او داده اید است و گزینه قرمز رنگ به معنی رد کاربر است.


ابزارهای برنامه : 

  •        Chat               روشی آسان برای برقراری ارتباط و مکالمه با فرد از راه دور.
  •  Whiteboard          برای آموزش از راه دور، می توانید از طرح ها و مداد با رنگ های مختلف استفاده کنید.
  •  Block User Input   کاربر را در کنترل از راه دور دستگاه خود مسدود می کند. اگر نمی خواهید از کنترل خود صرف نظر کنید، می توانید ctrl + alt + del را فشار دهید تا دوباره کنترل دستگاه خود را به دست آورید. برای پایان دادن به اتصال، بر روی قطع ارتباط از راه دور، بروی گزینه ضربدر AnyDesk، کلیک کنید.
  •    Switch sides    طرف از راه دور می خواهد به دستگاه شما دسترسی داشته باشد؟ نیازی به پایان جلسه و جلسه جدید نیست. فقط در جلسه فعال طرفین را تغییر دهید.