در سال‌های اخیر ویرایشگرهای عکس مبتنی بر هوش مصنوعی با بازخورد مناسبی از سوی دارندگان گوشی‌های هوشمند مواجه شده‌اند و هر چند ماه، یکی از آن‌ها به اپلیکیشن داغ سیستم عامل‌های موبایل تبدیل می‌شود. یکی از جدیدترین عناوینی که توانسته است چنین جایگاهی را تصاحب کند، برنامه New Profile Pic است که در کنار جلب توجه علاقه‌مندان، نگرانی کارشناسان حوزه امنیت سایبری را نیز به همراه داشته است

برای دریافت برنامه New Profile Pic می‌توانید نام آن را در گوگل سرچ کنید تا لینک نسخه رایگان در گوگل پلی و اپ استور نمایش داده شود. همچنین اگر می‌خواهید با تبلیغات مزاحم و آزاردهنده در داخل نسخه رایگان مواجه نشوید، بهتر است به سراغ نسخه کرک شده در وب سایت‌های غیر رسمی دانلود اپلیکیشن بروید. 

هوش مصنوعی برنامه New Profile Pic در اغلب موارد قادر است سوژه را به خوبی از پس‌زمینه تشخیص دهد. البته دقت این قابلیت به کیفیت عکس و وضوح چهره نیز بستگی دارد و در برخی موارد ممکن است فرایند تشخیص چهره با مشکل مواجه شود.

برنامه New Profile Pic موفق شده است در طی روزهای اخیر توجه زیادی را به خود جلب کند و ظاهرا کاربران هم از عملکرد آن راضی هستند. در هنگام نگارش این متن، اپلیکیشن مذکور در گوگل پلی امتیاز ۴.۶ از حدود ۵۰ هزار رای و در اپ استور امتیاز ۴.۸ از حدود ۴۰ هزار رای را کسب کرده است؛ با این حال نام شرکت ثبت‌کننده نسخه اندروید با iOS متفاوت است، ولی مشخص است که هر دو نسخه عملکرد یکسانی دارند.

برنامه New Profile Pic یکی از ترندهای روز به شمار می‌رود که امکان اعمال افکت‌های جذاب را روی تصاویر به کمک هوش مصنوعی فراهم می‌سازد. البته نسخه رایگان برنامه می‌تواند بسیار آزاردهنده به نظر برسد؛ زیرا تقریبا در هر قدم یک تبلیغ به کاربر نشان می‌دهد که تجربه ناخوشایندی را به همراه دارد. همچنین در نظر داشته باشید که شایعاتی مبنی بر ارتباطات توسعه‌دهنده این اپلیکیشن با دولت روسیه و ارسال داده‌های افراد به مسکو منتشر شده است.