وسترن دیجیتال خبر از عرضه نمونه‌هایی از هارد دیسک‌های جدید ۲۲ و ۲۶ ترابایتی خود داد. این هارد دیسک‌ها به ترتیب بر پایه فناوری CMR و SMR هستند.

هارد دیسک 22 ترابایتی جدید وسترن دیجیتال از فناوری اختصاصی این کمپانی به نام ePMR در ترکیب با OptiNAND بهره می‌برد. ePMR روشی برای ثبت داده‌ها با چگالی بالا است اما OptiNAND از تراشه‌های حافظه برای شتاب بخشی به سرعت هارد دیسک استفاده می‌کند. وسترن دیجیتال تاکید دارد OptiNAND عملکردی مشابه هارد دیسک‌های هیبریدی ندارد و در عوض از تراشه‌های حافظه برای نگه داری بخشی از متا داده ها استفاده می‌شود.

هر دو هارد دیسک‌های جدید وسترن دیجیتال دارای 10 عدد پلاتر هستند و توسط گاز هلیوم پُر شده‌اند. در ساخت این هارد دیسک‌ها از محرک هد سه مرحله‌ای برای افزایش دقت جابجایی هد در وجود چگالی بالای پلاترها استفاده کرده است.

به عنوان بخشی از فناوری OptiNAND که از تراشه‌های حافظه UFS بهره می‌گیرد، وسترن دیجیتال اقدام به معرفی قابلیت ArmorCache نموده است. این قابلیت ضمن کمک به افزایش کارایی باعث می‌شود دیگر در زمان قطعی برق داده‌های کش شده از بین نروند و در تراشه‌های حافظه باقی بمانند که هارد دیسک را بی نیاز از انجام اقدامات ویژه برای تخلیه کش در زمان قطعی برق می‌کند.

ارائه دهندگان خدمات کلاد اولین مشتری‌هایی هستند که شانس استفاده از هارد دیسک‌های 22 ترابایتی Ultrastar DC HC570 و 26 ترابایتی Ultrastar DC HC670 وسترن دیجیتال را پیدا کنند. با این حال عرضه انبوه آنها در فصل بعدی آغاز می‌شود.

وسترن دیجیتال هارد دیسک 22 ترابایتی CMR جدید خود را در سری WD Purple Pro برای تجهیزات نظارتی، WD Red Pro برای ذخیره سازی تحت شبکه و WD Gold برای SMB و مشتریان سازمانی در تابستان عرضه می‌کند.