بهترین تراشه ARM برای لپ‌تاپ‌های ویندوزی را در سبد محصولات خود دارد: اسنپدراگون   8cx Gen 3

تراشه اسنپدراگون  8cx Gen 3 در بخش تک هسته‌ای موفق به کسب امتیاز 1111 و در بخش چند هسته‌ای امتیاز 5764 شده که بسیار پایین‌تر از رقیبش یعنی تراشه M2 است.

نتایج بنچمارک گیک‌بنچ مک‌بوک پرو 13 اینچی M2 به اینترنت راه پیدا کرد. این محصول اپل در بخش تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به ترتیب امتیازهای 1919 و 8929 را کسب کرد. این امتیاز نه تنها بالاتر از مک پرو پایه با قیمت 5999 دلار به حساب می‌آید، بلکه شکست سنگینی را به هم تراشه کوالکام تحمیل می‌کند.

نماینده کوالکام نسبت به تراشه M2 اپل تا 55 درصد عملکرد پایین‌تری دارد. بنابراین اپل در بازار تراشه‌های ARM همچنان حرف اول را می‌زند و احتمالا به این زودی‌ها هم رقیبی نخواهد داشت.

اگرچه ARM گفته در آینده بطور مستقیم با چیپ‌های سری M رقابت می‌کند، اما مسلما در این مدت اپل هم بیکار نخواهد بود. در حقیقت احتمالا تا زمانی که کوالکام بخواهد چنین تراشه‌هایی را معرفی و روانه بازار کند، احتمالا اپل چیپ M3 را معرفی خواهد کرد.

حتی اگر کوالکام بتواند با تراشه‌های M2 و M3 رقابت کند، بسیار بعید است که با نسخه‌های پرو، مکس و اولترای این چیپ‌ها بتواند وارد رقابت شود. در حقیقت طبق پیش‌بینی تحلیلگران، اپل در این زمینه سه سال از شرکت‌های رقیب جلوتر است.