هواوی در رویداد هفته‌ی اخیر خود از ویژگی‌های شبکه‌ی 5.5G گفت که چگونه این فناوری بر دسترسی دستگاه‌های اینترنت اشیاء متمرکز شده است.

طبق گفته‌های هواوی، اصلی‌ترین ویژگی‌های شبکه‌ی 5.5G  لمس کیفیت نقل‌وانتقال ۱۰ گیگابیت‌برثانیه  و حرکت به‌سمت ۱۰۰ میلیارد اتصال و قابلیت Remote Intelligence است. علاوه‌براین، این شرکت بیان کرد که برای توسعه‌ی فناوری 5.5G  همچنان راه‌های خلاقانه ایجاد خواهد کرد تا ظرفیت‌های جدیدی برای صنعت مخابرات و ارتباطات به‌وجود بیاید.

فناوری 5.5G     باید نرخ  Downlink فرایند ارسال سیگنال از دکل مخابراتی به موبایل ۱۰ گیگابیت‌برثانیه و نرخ     Uplink یک گیگابیت‌برثانیه را ابقا کند تا امکان پشتیبانی از فناوری اینترنت اشیاء و میلیاردها اتصال هم‌زمان دیگر را داشته باشد. به‌عبارت‌دیگر، با افزایش دستگاه‌های هوشمند خانگی ازجمله جاروبرقی، یخچال، تلویزیون و بسیاری دیگر از دستگاه‌هایی که امروزه برای افزایش کاربری می‌توانند به اینترنت متصل شوند، نیاز به شبکه‌ی پرسرعت و وسیع بیش‌از پیش حس خواهد شد.

دیجیتالی‌شدن مداوم بسیاری از فعالیت‌ها باعث می‌شود که نیاز به توسعه و بهبود آپلینک بیشتر از داون‌لینک باشد. این جداسازی به‌طور انعطاف‌پذیری درهای بیشتری را به‌روی باندهای فرکانسی مختلف براساس تقاضا باز می‌کند و نیز می‌تواند به ارائه‌ی نرخ آپلینک بهتر از قبل منجر شود. درحال‌حاضر، این فرایند جداسازی در بسیاری از صنایع مانند معادن زغال‌سنگ و صنعت فولاد استفاده شود.