ایده پشت این پروژه بسیار ساده است. پلتفرم ردیت یک بوم بزرگ 1000 در 1000 پیکسلی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و ، هر نفر می‌تواند هر پنج دقیقه یک بار یک پیکسل رنگی روی آن بگذارد. هیچ محدودیتی در زمینه موقعیت جایگذاری پیکسل‌ها وجود ندارد.

r/Placeچگونه کار می‌کند؟

با توجه به این که هر کاربر در هر لحظه می‌تواند در این اثر هنری مشارکت کند، خروجی به‌صورت آنی به‌روز می‌شود. اگر در حین اجرای پروژه به این ساب‌ردیت بروید، می‌توانید تغییرات لحظه‌ای آن را ببینید. نکته جالب این‌جاست که اکثر کاربران سعی می‌کنند طرح‌های معنی‌داری را روی این بوم بکشند، اما عده‌ای سعی در تخریب آثار بقیه دارند و کاربران باید با کمک یکدیگر از آثار مدنظر خود محافظت کنند.

اگرچه شمار ایرانیان فعال در پلتفرم ردیت چندان زیاد نیست، ولی کاربران با همکاری یکدیگر دست به طراحی پرچم ایران زده‌اند و چند نماد ملی مثل برج آزادی، مجسمه شیردال پرسپولیس و نقشه کشورمان را روی آن ثبت کرده‌اند.

با توجه به این که طرح حاضر هر لحظه در حال تغییر است، کاربران باید دائما به اصلاح و ترمیم آن بپردازند. بسیاری از کشورها در ساب‌ردیت‌های مخصوصی به هماهنگی برای حفظ آثار خود مشغولند تا از خرابکاری در آثارشان جلوگیری کنند. به نظر می‌رسد که ایرانی‌ها هم تاکنون در این کار موفق بوده‌اند. با این حال، از هر کمکی در حفظ این اثر استقبال می‌شود و می‌تواند به گسترش آن کمک کند.