کیت توسعه‌ی ویندوز ۱۱ آرم مایکروسافت به پردازنده‌ی ساخت کوالکام مجهز خواهد شد.

شکل ظاهری دستگاه تشابه زیادی با مک‌ مینی اپل و قسمت پایه‌ی سرفیس استودیو دارد. کیت جدید مایکروسافت درحقیقت اولین کامپیوتر دسکتاپ مایکروسافت نیز به‌شمار می‌رود؛ هرچند قرار نیست به‌صورت عمومی فروخته شود و تنها دراختیار توسعه‌دهندگان خواهد بود. به‌نظر می‌رسد که مایکروسافت نیز همانند دیگر شرکت‌های فناوری در حال فراهم‌کردن شرایط برای ورود هوش مصنوعی به پلتفرم ویندوز است.

برای ویندوز آرم ردموندی‌ها کیت توسعه‌ی نرم‌افزاری جدید خود را رونمایی کردند که به‌صورت بومی برای آرم توسعه داده شده است. کیت توسعه‌ی جدید شامل ابزارهای مختلفی خواهد بود که به‌زودی به‌صورت پیش‌نمایش دردسترس توسعه‌دهندگان قرار خواهند گرفت. معرفی کیت توسعه‌ی ویندوز ۱۱ آرم ممارست مایکروسافت برای ساخت اکوسیستمی جدید از دستگاه‌های ARM را نشان می‌دهد تا درنهایت سخت‌افزار و به‌طورکلی محصولات خروجی این اکوسیستم به گزینه‌ای ثانویه برای مشتریان تبدیل و دامنه محصولات ردموندی‌ها گسترده‌تر شود.


درحال‌حاضر، اطلاعاتی از سخت‌افزار این دستگاه یا قیمت و حتی زمان عرضه‌ی آن دردسترس نیست و مایکروسافت در آینده اطلاعات بیشتری از آن منتشر خواهد کرد. به‌نظر می‌رسد که ردموندی‌ها در تلاش‌اند تا با همکاری کوالکام تراشه‌ای قدرتمند را در این محصول جای دهند. درواقع، این محصول اولین کیت توسعه‌ی ویندوز آرم به‌شمار می‌رود که از تراشه‌ی اسنپدراگون بهره می‌برد.