برای مشاوره تخصصی خرید تجهیزات با ما تماس بگیرید

بایگانی نوشته‌ها


از پردازنده‌ Mendocino برای لپ‌تاپ‌های اقتصادی رونمایی شد

از پردازنده‌ Mendocino برای لپ‌تاپ‌های اقتصادی رونمایی شد

شرکت AMD در نمایشگاه کامپیوتکس از پردازنده‌های جدید Ryzen Mendocino خود برای لپ‌تاپ‌های اقتصادی رونمایی کرد. این پردازنده‌ها قرار است عملکرد خوب گیمینگ و دوام شارژ بالا را برای کاربران بیشتری مهیا کنند.

AMD  از فناوری Smart Access Storage رونمایی کرد

AMD از فناوری Smart Access Storage رونمایی کرد

شرکت AMD در جدیدترین فناوری حافظه با نام Smart Access Storage یا به اختصار SAS رونمایی کرد. هدف اصلی SAS کاهش زمان بارگذاری بازی‌ها در سخت‌افزارهای ساخت این شرکت خواهد بود که با شتاب‌دادن به استریم بافت‌ها و غیرفشرده‌سازی داده‌ها به این مهم دست پیدا می‌کند.

معرفی  Blade Server در سرور های HP

معرفی Blade Server در سرور های HP

یکی از تکنولوژی‌های جدید سرور,  Blade System ها هستند  که به ازای اشغال فضای کمتر در رک، قدرت پردازش بیشتری ارایه می‌دهند. از مزایای استفاده از سرور تیغه ای، بهره گیری همزمان از تعداد زیادی سرور (۱۶ سرور تیغه ای)، کاهش استفاده از منابع، کاهش هزینه های سازمان می شود.. مزایای دیگری را در ادامه به آن می‌پردازیم.

اپل در تراشه A16 و M2 از لیتوگرافی 5 و 3 نانومتری استفاده می‌کند

اپل در تراشه A16 و M2 از لیتوگرافی 5 و 3 نانومتری استفاده می‌کند

تراشه  A16 بایونیک اپل با همان لیتوگرافی ۵ نانومتری تراشه A15    بایونیک ساخته خواهد شد. این افشاگر همچنین اطلاعاتی درباره پردازنده M2  که در نسل بعدی دستگاه‌های مک استفاده خواهد شد منتشر کرده است. ضمن اینکه به نظر می‌رسد اپل در حال کار روی یک نسخه نهایی برای تراشه‌های سری M1 است

معرفی  اولین لپ‌تاپ گیمینگ کورسیر مجهز به تاچ‌بار

معرفی اولین لپ‌تاپ گیمینگ کورسیر مجهز به تاچ‌بار

کمپانی کورسیر ( Corsair) که چندین دهه در بازار رایانه‌های دسکتاپ فعالیت داشته، از اولین لپ‌تاپ گیمینگ خود با نام Voyager a1600  رونمایی کرد که از پردازنده‌های AMD بهره می‌برد. این محصول همچنین یک تاچ بار بزرگ در بالای کیبورد دارد

دانشمندان با یک سیستم خنک‌کننده کامپیوتر جدید، قدرت آن را 740 درصد افزایش دادند

دانشمندان با یک سیستم خنک‌کننده کامپیوتر جدید، قدرت آن را 740 درصد افزایش دادند

سیستم جدیدی در زمینه خنک‌کنندگی ابداع شده است که نسبت به روش‌های فعلی، می‌تواند دستگاه‌های الکترونیکی را به طور موثرتری خنک کند و این امر از سویی دیگر «توان در واحد» دستگاه را نیز به میزان 740 درصد افزایش خواهد داد.

سن‌دیسک از SSD ماژولار PRO-BLADE رونمایی کرد

سن‌دیسک از SSD ماژولار PRO-BLADE رونمایی کرد

محصولات جدید سن‌دیسک می‌تواند وزن حافظه‌هایی را که حمل می‌کنید تا ۸۴ درصد کاهش دهد. وسترن دیجیتال به‌تازگی در رویداد What's Next Western Digital از محصولات جدیدی تحت برند سن‌دیسک رونمایی کرد. محصولاتی که مشکلات پیش روی تولیدکنندگان محتوای حجیم را حل خواهد کرد. در میان محصولات جدید جذاب‌ترین محصول را می‌توان اکوسیستم حافظه SSD ماژولار PRO-BLADE سن‌دیسک دانست.